Kuidas säilitada oliiviõli

Avaleht / Kuidas säilitada oliiviõli

Kõge hullemad vaenlased külmpressi oliiviõlile (Extra Virgin) on valgus, kuumus ja hapnik. Ere valgus  ja hapniku juurdepääs vähendavad õli  kvaliteeti ning oksüdeerumine põhjustab õli rääsumise. Enamus oliiviõlide eluiga on kuni 18 kuud arvestades korjest ning pakendamisest aga õli tuleks tarvitada palju kiiremini peale avamist.
Et te saaksite oliiviõlist maksimaalset kasu oma tervisele, soovitame teha teha järgmist:

– osta ja säilita oliiviõli õhukindlates tumedates klaaspudelites

– hoia pudelit kaitstuna otsese päikesevalguse eest

– väikesed pudelid on alati paremad kui suured, kuna te kasutate oma õli kiiremini ära vältides oksüdeerumist (tingitud hapniku juurdepääsust õlile mitmete avamiste tagajärjel)

– säilta oma õli jahedas kohas temperatuuril 18° – 20° C eemal pliidist ja kuumusest

– Extra Virgin Oliiviõli hakkab paksenema/hanguma temperatuuril 14° C ja alla selle ning muutub taas vedelaks temeperatuuri tõustes, kusjuures madalam temperatuur ei kahjusta õli ennast

– proovige vältida tavalisest plastikust, rauast või vasest sälitusnõusid. Oliiviõli imab endasse plastikust molekule ning reageerib keemiliselt samuti raua ning  vasega tekitades toksilisiühendeid.

– plastikust säilitusnõud peaksid olema BPA (Bisphenol A) vabad

Parim temperatuur oliiviõli degusteerimiseks on 28° C juures. Sellel temperatuuril avalduvad kõige paremini Extra Virgin oliiviõli aroomid ja maitsed. Te võite arendada oma maitsemeelt ja degusteerida õli ise pannes seda paar lusikatäit väkesesse klaasi ning soojendades käte vahel.

Pin It on Pinterest