Alyvium®

Avaleht / Alyvium®

MIS SEE ON

Alyvium®  on kombinatsioon looduslikest oliiviõli polüfenoolidest, A- vitamiinist, biotiinist ja riboflaviinist.
Sisaldab spetsiifilisi antioksüdante: hüdroksütürosooli, oleuropeiini, türosooli ja verbaskosiide. Igaäevane oliiviõli polüfenoolide annustamine kaitseb veres sisalduvaid lipiide oksüdatiivsete kahjustuste vastu.

Alyvium® aitab parandada immuunsüsteemi talitlust ning on suurepärane naha hooldamisel, kaitseb südame-veresoonkonna haiguste eest ning toimib kui üldine vananemisvastane antioksüdant. Hädavajalik suitsetajatele.

Kliiniliselt tõestatud toime.

Alyvium® on looduslik alternatiiv erinevate immuunsüsteemi haiguste sümptomite leevendamiseks. Eriti on silmas peetud haiguseid, mille sümptomid avalduvad nahal(dermatiit, ekseem, psoriaasi).
alyvium

A-vitamiin tõhustab limaskesta uuenemist ja osaleb selle kaitses ning regulatsioonis. Euroopa Toiduohutusameti (EFSA) teadusliku paneeli kohaselt mängib A-vitamiin olulist rolli immuunsüsteemi normaalses talitluses. See on inimese jaoks elutähtis toitaine, mida kasutatakse ka näiteks akne, ekseemi, psoriaasi ning põletuste raviks.

Riboflaviin (B2-vitamiin) ja biotiin (H-vitamiin) aitavad hooldada nahka. Biotiin on üks peamistest vitamiinidest, mis osaleb süsivesikute, lipiidide ja aminohapete ainevahetuses. On teada, et biotiinipuudus põhjustab stressi, mille sümptomiteks on dermatiit või ekseem ja kuiv nahk.

 

OLIIVI POLÜFENOOLID

Alivyum® sisaldab optimaalset kombinatsiooni polüfenoolidest, mida leidub looduslikult oliivides ja ekstra neitsioliiviõlis. Nende seas hüdroksütürosool, türosool, oleuropeiin, verbaskosiid, samuti flavonoidid ja paljud muud polüfenoolid, mida Alivyum® sisaldab kõrgeima aktiivsuse ja tõhususe saavutamiseks adekvaatsetes proportsioonides.

Polüfenoolid on naturaalsed bioaktiivsed ühendid, mida leidub puuviljades, juurviljades ja teistes antioksüdantsete ja põletikuvastaste toimete poolest tuntud taimedes.

Polüfenoolid on äratanud suurt huvi just toitumisalaselt, sest lisaks oma tervislikkusele on need võimelised ka haigusi ennetama. Viimastel aastatel on polüfenoolidele omistatud kasulikud omadused teatud haiguste vastu (vähk, südame-veresoonkonna haigused, neurodegeneratiivsed haigused).

Oliivi polüfenoolid on tuntud kui tugevad antioksüdandid, mis on võimelised vähendama ja pärssima põletikku ning ilma kõrvaltoimeteta leevendama nahahaigusi nagu dermatiit, ekseem ja psoriaas.

Neitsioliiviõli moodustavad kaks suurt ühendirühma ­- seebistuv osa, mida tuntakse kui rasvhappeid ning seebistamatu osa ehk väiksemad ühendid, mille hulgas on näiteks polüfenoolid, E-vitamiin, triterpeenid. Hiljutised teaduslikud tõendid näitavad, et neitsioliiviõlis leiduvad väiksemad ühendid on tervisele veel kasulikumad kui alguses arvata võis.

Neitsioliiviõli on vähemalt kolmekümne fenoolse ühendi allikas. Peamised neist on hüdroksütürosool, oleuropeiin ja türosool. Need on vabade radikaalide püüdjatena tugevad antioksüdandid.

Uuringud näitavad, et kerge kuni mõõduka psoriaasi käes kannatavatel inimestel on kõrgem lipiidide peroksüdatsiooni tase ning madalam vere glutatioon ja beeta-karoteeni tase kui patsientidel, kellel seda haigust pole.

Psoriaasi põdevate patsientide antioksüdantide ja lipiidide peroksüdatsiooni olukord veres. (I~brahim Ko¨kc¸ama et al. 1999)

Oliiviõli ekstraheerimisest tulenev oliivide vesine osa on selliste fenoolsete ühendite rikkaim allikas.

Euroopa Toiduohutusamet (EFSA) soovitab antioksüdantseid oliiviõli polüfenoole tarbida igapäevaselt, et kaitsta verelipiide oksüdatiivsete kahjustuste eest.

Polüfenoolide põletikuvastane tegevus

Oliiviõli polüfenoolide uuringud on välja töötatud mitmetes riikides arvukate teadlaste poolt.

Dr. Francesco Visioli on teadlane, kes on kõige rohkem avaldanud uuringuid oliivi polüfenoolide kohta. Tema rohkem kui 70 polüfenooliteemalisest uuringust keskenduvad pooled oliiviõli polüfenoolidele. Just Visioli meeskond oli see, kes avastas oliiviõli polüfenoolide bioloogilised ja farmakoloogilised omadused.

Dr. Visioli omab doktorikraadi Milano Ülikooli raku ja molekulaarse biotehnoloogia erialal.

Ta on olnud professor nii patofüsioloogias Pariisis Pierre ja Marie Curie’ ülikoolis kui ka farmakoloogilistes teadustes Milano ülikoolis.

PSORIAAS JA PÕLETIK

Psoriaas on põletikuline nahahaigus, mis kuulub immuunsüsteemi haiguse hulka. Naha turse on tingitud ka suuremast põletikuliste rakkude (leukotsüütide) arvust.

Dr. Mehta (Pennsylvania ülikool) avaldas Dermatoloogia Arhiivides uuringu, kus ta kasutas väga tundlikku visualisatsioonitehnikat, mis näitas, et psoriaasipatsientidel on põletik südames, liigestes ja maksas, samas uuritavatel, kellel psoriaasi polnud ei olnud suurenenud põletikku üheski eelnimetatud kohas.

On teada, et psoriaasipatsientidel on eelsoodumus diabeedi, psoriaatilise artriidi, südameprobleemide ja depressiooni tekkeks. Rahvusvahelise Psoriaasi Fondi kohaselt kannatab üks neljast psoriaasi põdevast inimesest kliinilise depressiooni käes. Kuni 30% psoriaasipatsientidel areneb psoriaatiline artriit, mis põhjustab liigeste ja kõõluste põletikku ja jäikust.

Keha endogeensed komponendid osalevad põletikulises reaktsioonis ja immuunvastuses, samuti on need protsessis põletikuvahendajad. Nende hulgas on tsütokiinid ja eikosanoidid, mis kleepuvad raku pinnal olevatele spetsiifilistele retseptoritele.

COX-1 ja COX-2 tsüklooksügenaasi ensüümid kuuluvad eikosanoidide alla.

Hiljuti on avastatud, et IL-17 ja IL-23 tsütokiinid, mida toodavad Th17 rakud, mängivad psoriaasi puhul tähtsat rolli.

Th17 rakud on keha kaitsmisel väga olulised. Nad genereerivad vahendajaid interleukiini IL-17 perele, mis on oluline kaitsemehhanism ekstratsellulaarsete patogeenide vastu, kuid võib ka põhjustada ülemäärast kahju kudedes. (“The IL-17 pathway as a mayor therapeutic target in autoimmune diseases”; Yan Hu 2010).

Ilmselt saavad anti-IL17 vahendajad tulevikus oluliseks psoriaasiteraapiaks.  (“IL-17 targeted therapies for psoriasis”; Andrea Chricozzi 2013).

Samamoodi on IL-23 tsütokiin reguleerija Th17 rakkudes ja genereerija IL-17 rakkudes. IL-23 nagu ka IL-17 teljed mängivad tähtsat rolli osades autoimmuunhaigustes nagu näiteks psoriaasis ja psoriaatilises artriidis. (“The new era for the treatment of psoriasis and psoriatic arthritis, perspectives and validated strategies”; Lucia Novelli 2013).

(“IL-23 stimulates epidermal hyperplasia via TNF and IL-20R2-dependent mechanisms with implications for psoriasis pathogenesis”; Chan 2006).

USA oliiviekstraktide teadlase Joseph J. Territo kohaselt, võib kõikidesse nendesse mehhanismidesse sekkumine vähendada psoriaasi puhul tekkivaid kõõmataolisi helbeid ja naha punetust ning põletikulist reaktsiooni.

ALYVIUMI® EELISED

Alyvium® on uuenduslik toidulisand, mille ülesandeks on aidata leevendada kerge kuni mõõduka psoriaasi sümptomeid (sügelus, ketendus, laigud jne). See sisaldab mitmeid vitamiine, kuid erilisteks koostisosadeks on uuritud ning optimaalse koostisega fenoolid, orto- aluselised fenoolid ja looduslikud flavonoidid, mis on kõik tähtsate põletikuvastaste ja antioksüdantsete omadustega.

Selle peamised eelised on:

  • See on esimene suukaudne psoriaasiravim. Praegused tooted on lokaalsed (steroididega kreemid) ja fototeraapia.
  • Vastupidiselt kortikosteroididele, mis võivad keskmises/pikas perspektiivis põhjustada nahaprobleeme, ei ole sellel kõrvalmõjusid.
  • Erinevalt kortikosteroididele on see naturaalne.
  • Sellele manustamisviisile ei ole turul vastast.
  • Selle eesmärk on vähendada või isegi kõrvaldada kortikosteroididega kreemide kasutamine.
  • Selle toime on PHARMANUTRITIONI poolt avaldatud kliinilise uuringuga teaduslikult tõestatud. Uuring näitas, et 77% patsientide olukord paranes 4-12 nädalaga.
  • Kreemide kasutamine viib poolehoiu puudumiseni ehk patsiendid ei kasuta neid enam potentsiaalsete kõrvalmõjude ja ebamugava tarbimise (2 korda päevas määrimise) tõttu. 70% kerget või keskmist psoriaasi põdevatest inimestest loobub kreemi kasutamisest. Alyvium® manustamine eeliseks on, et see ei võta palju aega ega hõlma visuaalset ebamugavust nahal.
  • Need on taimsed kapslid (sobivad taimetoitlastele) ning gluteenivabad. Selle koostisosad ei tekita allergiat.
  • 75% psoriaasihaigetest põevad kerget kuni keskmist psoriaasi.
  • Suur protsent psoriaasihaigetest on avatud looduslikele toodetele, mis aitavad psoriaasi sümptomeid vähendada.
  • See on toode, mis vähendab mõningaid märgatavaid sümptomeid ja tarbija peaks jätkama regulaarset manustamist, et sümptomeid kontrollida.

KUIDAS KASUTADA

Alyviumit tuleb võtta koos toiduga.Võib manustada ilma kapslita, lisades sisu mahla, jogurti või smuuti sisse.

PSORIAAS

Juhised ja näidustused tarbimiseks: 3 kapsli manustamine üks kord päevas 45-60 päeva kuni mõju on tajutav. Edaspidi pidev annus: 2 kapslit üks kord päevas ühe annustamisega.

VANANEMISVASTANE

Alyvium® on ravim, mida saab kasutada üldise vananemisvastase antioksüdandina ja siledama naha tarbeks.
Annus selleks näidustuseks oleks 1 kapsel päevas.

SÜDAME-VERESOONKONNA HAIGUSED

Alyvium® on soovituslik ka südame-veresoonkonna haiguste ennetamiseks. Euroopa Toiduohutusameti (EFSA) kohaselt aitavad oliivi polüfenoolid kaitsta vere lipiide oksüdatiivse stressi eest. See on spetsiifiline kombinatsioon orto aluselistest fenoolidest, fenoolidest ja flavonoididest, mis omavad kõrgeid antioksüdantseid ja põletikuvastaseid toimeid.

LDL-kolesterooli oksüdeerumist peetakse üheks peamiseks ateroskleroosi riski faktoriks. See on näidustatud kõrge LDL-kolesterooliga inimestele.
Oliivi polüfenoolid aitavad ka edendada HDL-kolesterooli funktsiooni. Kliiniline täiendusuuring.
Annus selleks näidustuseks oleks 1 kapsel päevas.

NB! Nahahaigustele nagu psoriaas ja dermatiit, ei ole kindlat ravi. Ravitulemused ei ole iga patsiendi puhul sarnased ning võivad aja möödudes varieeruda.

Alyvium Clinical Study – Lae alla PDF

 

Pin It on Pinterest