Hytolive® – superantioksüdant

Avaleht / Hytolive® – superantioksüdant

hytoliveMIS SEE ON

Hytolive® on kõrge naturaalse hüdroksütürosooli sisaldusega oliivi (mitte oliivipuu lehe) looduslik ekstrakt. Selles kasutatud  hüdroksütürosool on saadud ainult läbi füüsikaliste ja mehaaniliste protsesside. Mitte ühtegi lahustit ei ole kasutatud! Saadud produkt on 100% naturaalne.

Hytolive® ekstrakti kasutatakse lisandina mitmetes toodetes (toidulisandites, funktsionaalsetes toitudes ja jookides, kosmeetikas) üle maailma.

Hytolive® on ülemaailmselt tunnustatud kaubamärk, mida kasutavad paljud juhtivad ettevõtted, mis spetsialiseeruvad toidulisanditele ning tunnustavad Genosa toodete turvalisust ja kvaliteeti.

Hüdroksütürosool ning selle derivaadid kaitsevad vere lipiide oksüdatiivse stressi eest.

Miks just Hytolive®?

Rahvusvahelise kaubanduse komisjoni ja USA põllumajandusministeeriumi kohaselt, on oliiviõli tarbimine maailmas viimase 10 aasta jooksul võimsalt kasvanud. Näiteks on ameeriklaste oliiviõli tarbimine alates 1992. aastast kolmekordistunud. Võrdluseks võib tuua apelsinimahla, mille tarbimine on sama ajaperioodi jooksul hoopis langenud.

 • sisaldab kõrge puhtusastmega looduslikku hüdroksütürosooli.
 • kasutatud on vaid füüsikalisi ja mehaanilisi protsesse: 100% naturaalne.
 • puhast ning patenteeritud tehnoloogiat:  EI ole kasutatud lahusteid ja lisaaineid.
 • seda saadakse otse oliivist, mitte oliivipuu lehest.
 • see on pestitsiidide vaba (mürgid esinevad enamasti oliivipuu lehtedes)
 • see on sertifitseeritud. (HALAL ja KOSHER)
 • see on turvaline: GRAS sertifikaat (üldiselt ohutu) USAs.
 • see on toode, mida kasutavad rahvusvahelised farmatseutilised ettevõtted, sest  Hytolive® on kvaliteetne ja tulemuslik.
 • Hytolive® omab kõrget konkurentsivõimet
 • omab ISO 9001 ja 14001 sertifikaadid.
 • see EI OLE GMO (geneetiliselt muundatud organism).

Inimene vajab looduslikke, turvalisi ja aktiivseid antioksüdante, et tugevdada enda endogeenset kaitsesüsteemi. Hytolive® aitab ära hoida vabade radikaalide soovimatut mõju ning kroonilise põletiku tagajärgi.
Euroopa Toiduohutusamet (EFSA) soovitab, hüdroksütürosooli tarbimine aitab kaitsta vere lipiide oksüdatiivse stressi eest, mis on kardiovaskulaarsete häirete peamine riskitegur.
Tarbijad haaravad oma tervise puhul üha enam ohjad enda kätte ning nõuavad turvalisi ja teaduslikult toetatud toidulisandeid, mis aitavad parandada nende elukvaliteeti.

KASUTAMINE

Hüdroksütürosooli allikana on Hytolive® tervisele väga kasulik looduslikul teel. Järgmised näited on tõestatud ning kõige edukamad.

Südame tervis

EFSA kohaselt kaitsevad hüdroksütürosool ja selle derivaadid vere lipiide oksüdatiivse stressi eest. See mehhanism on parim viis tagada töökorras arterid, sest see ennetab trombide teket, mis on ühed infarkti ja insuldi peamised riskitegurid.

Südame-veresoonkonna haigused on esimeseks surmapõhjuseks kogu maailmas. (Globaalse olukorra aruanne mittenakkuslike haiguste kohta 2010. Genf. Maailma Terviseorganisatsioon, 2011).

Neitsioliiviõli kaitseb südame-veresoonkonna haiguste eest ja mitte ainult seepärast, et see sisaldab monoküllastumata rasvhappeid, vaid ka bioaktiivseid ühendeid nagu hüdroksütürosooli.

Hytolive® on näidanud end kui väga tähtsa trombotsüütide agregatsiooni vastase ainena.

Infarktid ja insuldid koosnevad peamiselt ägedaloomulistest protsessidest, mis on peamsielt põhjustatud ummistustest, mis takistavad normaalselt verevoolu südamesse või ajju. Neist sagedaseim põhjust on rasvsadestiste hulga suurenemine veresoonte siseseintel. Südamehaiguseid ja insulti võib ka põhjustada verejooks ajju või trombide moodustumine.

Kombinatsioon oomega-3 rasvhapetest ja Hytolive®’ist on ilmselt üks mõistlikeim ravimivorm nii kaubanduslikust kui teaduslikust vaatenurgast.

Arterioskleroos

Arterioskleroos on üks peamiseid südame-veresoonkonna haiguste riskitegureid. Seda kutsub esile kolesterooli ja lipiidide kuhjumine, mis raskendab veresoonte verevoolu, mis omakorda suurendab ummistuste tekke riski. Lipiidid (kolesterool ja triglütseriidid)  ja põletikulised rakud hakkavad sadestuma arterite seintel.

Kolesterool on rasvatüüp (lipiid), mida peetakse rakkude elu aluseks. Liigne kolesterool või selle puudus võivad olla inimese tervisele väga ohtlikud.

Tegelik probleem tekib siis, kui need lipiidid oksüdeeruvad, algatades põletikulisi protsesse ning suurendades  kardiovaskulaarset riski. Seega on LDL-kolesterool tundlikum oksüdeerimisele.

Erinevad ravimid ning produktid nagu oomega-3 on tõhusad raviviisid kolesterooli ja triglütseriidide kontsentratsiooni vähendamiseks, kuid siiski jäävad mõlemad neist alatiseks arteritesse, mistõttu on oluline neid  eemal hoida oksüdatsiooni protsessidest.

Raviviisid, mis kombineerivad oomega-3 rasvhappeid hüdroksütürosooliga rakendavad veresisalduvaid lipiide vähendades ja nende oksüdatsiooni vältides kahekordset aktiivsust.

Mõlemad koostisosad on EFSA poolt  tervisalaselt heaks kiidetud. (1924/2006 tervisealaste väidete määrus)

Oomega-3 rasvhapete ning hüdroksütürosooli kooslus on väga atraktiivne, sest see kombineerib vahemere ja aasia dieedid, mis võimaldab tarbijatel toote headest mõjudest paremini aru saada. Nii saavad turundajad oma klientidele tutvustada oliivi polüfenoolide ning hüdroksütürosooli eeliseid.

Nahahooldustooted

Hüdroksütürosooli kõrge antioksüdantne toime kaitseb nahka vabade radikaalide kahjustuste eest. Hüdroksütürosooli on võimalik lisada ka toodetele,  mis on vananemistvastased või kaitsevad UV-kiirguse eest.

Antioksüdantide formuleering

Uuringud näitavad, et hüdroksütürosooli tarbimisel kogub see reaktiivseid hapnikuühendeid (ROS) ning tugevdab endogeenseid antioksüdante. Hüdroksütürosool on näidanud suurt aktiivsust vabade radikaalide püüdjana. See on kahtlemata üks taimeriigi võimsamaid antioksüdante. Hüdroksütürosool tõstab uuringute kohasel ka keha glutatiooni taset, mis on osa meie antioksüdantsest süsteemist.

Sport.  Antioksüdantne ja põletikuvastane toime

Hytolive® lisamine jookidele või toodetele, mis keskenduvad spordile võib olla väga atraktiivne. See suurendab tegevustulemust ja leevendab oksüdatiivset stressi, mis tekib treeningu ajal ning järgselt. Sporditegemine tekitab inimese kehas suurel hulkal vabu radikaale. Bioloogiliselt kättesaadavate antioksüdantide tarbimine on keha kaitsmisel suureks abiks.

Seoses põletikuvastaste omadustega, on paljud uuringud näidanud, et oliivi polüfenoolid ja hüdroksütürosool on tugeva põletikuvastase toimega. Hüdroksütürosool on oliivi ekstrakti saadus, millel on tugevamad põletikuvastased omadused.

Hüdroksütürosool on peamine oliivi ekstraktis sisalduv põletikuvastane koostisosa, sest see kahjustab tsütokiinide ja kemokiinide tootmist makrofaagides.

HÜDROKSÜTÜROSOOL

Viimastel aastatel on enamik uuringutest keskendunud ekstra neitsioliiviõli kaitsvatele omadustele. Neid omadusi on põhjendatud sellega, et neitsioliiviõli on monoküllastumata rasvhapete (olehape) allikaks. Põhjendus on lihtne, ei olnud tehnoloogiad, mis ekstraheeriksid/isoleeriksid muid väiksemaid ühendeid..

Hüdroksütürosool on peamiselt leitav veeosakestes, mis jäävad alles peale oliivide jahvatamist. See on ka leitav (peamiselt derivaatidena) neitsioliiviõlis, kuid paljud väiksemates kogustes.

Seda peetakse üheks kõige kõrgemate antioksüdantsete omadustega vabade radikaalide püüdjaks taimeriigis.

Praeguseid uurimisvaldkondi, mis keskenduvad hüdroksütürosoolile on mitmeid, kuid enamus neist on pühendunud selle antioksüdantsete ja põletikuvastastele omadustele.

Hüdroksütürosool ja selle derivaadid kaitsevad vere lipiide oksüdatiivse stressi eest.

Hea teada…

Hüdroksütürosool ja selle derivaadid olid esimesed polüfenoolid, mis tunnistati ametlikult tervendavaks Euroopa Majandusühenduse 1924/2006 regulatsiooniga. Euroopa Toiduohutusameti teaduskomisjon kiitis hüdroksütürosooli ja selle derivaadid seoses vere lipiidide kaitsmise oksüdatiivse stressi eest heaks.

Antioksüdantsed omadused

Erinevad uuringud on peamiselt keskendunud hüdroksütürosooli antioksüdantsetele omadusetele, seoses selle võimega leida reaktiivseid hapniku- ja lämmastikuühendeid (ROS ja RON). See on tingitud katehhoolrühma (orto-difenoolderivaadi) olemasolust selle molekulaarstruktuuris.

Hea imendumine

Hüdroksütürosool on näidanud inimeste puhul kõrget biosaadavust. Paljud uuringud on dokumenteerinud selle kõrget imendumistaset, mis on ainevahetuslike ja farmakokineetiliste omaduste rakendumise aluseks. Hüdroksütürosooli amfifiilne iseloom hõlbustab selle imendumist sooles ning aitab rakendada selle kaitsefunktsioone  nii vee kui ka lipiidide rakuosades.

KOKKUVÕTTEKS

Arteroskleroosi kujunemine
Arteroskleroosi kujunemine

Hüdroksütürosooli uuritakse väga paljudes valdkondades, kuid enamus neist keskenduvad selle antioksüdantsete ja põletikuvastastele omadustele:

 • Hüdroksütürosool kaitseb (sõltuvalt annusest) LDL-kolesterooli oksüdatiivsuse vastu, mida tuntakse kui ateroskleroosi peamist vallandajat.
 • See pakub kaitset oksüdatiivse stressi vastu, soodustab arterite lõdvenemist ning mõjutab nii vererõhu taset.
 • See on tõhus antitrombotsüütiline tegur, mis ennetab trombide moodustumist.
 • Hüdroksütürosool kaitseb muskleid reaktiivsete hapniku- ja lämmastikuosakeste (ROS ja RON) tekke eest treeningu ajal. Laktaadi tootmine on treeningu ajal oluliselt vähenenud. Lihaste kokkutõmbumine on kaitstud radikaalide eest.
 • Hüdroksütürosooli tarbimine parandab sisemist kaitsesüsteemi tõstes glutatiooni taset. Glutatioon on organismi peamine endogeenne kaitsetegur.

Pin It on Pinterest