OliveHeart®

Avaleht / OliveHeart®

MIS SEE ON?


oliveheart1
OliveHeart® on esmaklassiline ekstra neitsioliiviõli, millel on mahlakas puuviljane maitse ja kõrge looduslike oliivi polü- fenoolide tase. Seda on kinnitatud ametlike uurimiskeskuste poolt. OliveHeart®’i  saamiseks erinevate ekspertide poolt valmistatud oliivisortide kombineeringut on põhjalikult uuritud.

Euroopa Toiduohutusameti (EFSA) ja Euroopa komisjoni kohaselt aitavad oliiviõli polüfenoolid kaitsa vere lipiide LDL-kolesterooli ja oksüdatiivse stressi eest.

OliveHeart®’i toodetakse kombi-neerides erinevaid esmaklassilisi Hispaania oliive. Kõik oliivid on ühes kohas külmpressitud. Kogu tööprotsess on kontrollitud, alates puude istutamisest, viljakasvatusest, oliivide korjamisest optimaalse küpsuse saavutamisel, nende viivitamatu külmpressimiseni ja hoiustamiseni.

Kuni pakendamiseni, säilitatakse oliiviõli lämmastiku poolt kaitstud roostevabast terasest tankides, saabudes teie kööki  värskuse garantii, toiteväärtuse ja polüfenoolisoolade sisaldusega.

Seda on toodetud jätkusuutlikult integreeritud tootmissüsteemi abil. Jälgitavus on täielikult tagatud.

Uuringud on tehtud Finca Las Valdesases (Córdoba – Hispaania), imeilusas farmis, kus kasvatatkse erinevaid oliivisorte.

EELISED

OliveHeart®’il on väga puuviljane maitse, mis jääb pikaks ajaks suhu.

EFSA ja Euroopa Komisjon deklareerisid, et „Oliiviõli polüfenoolid aitavad kaitsta vere lipiide  LDL-kolesterooli oksüdatiivse stressi eest“.

„See väide kehtib vaid siis, kui 20 g oliiviõli kohta on hüdroksütürosooli ja selle derivaatide (näiteks oleuropeiini ja türosooli) sisaldus vähemalt 5 mg. Väite toetamiseks, peab tarbijat informeerima sellest, et kasulik toime avaldub siis, kui päevas annustada 20 g oliiviõli.“

On väga harv juhus, kui oliiviõli looduslikus koostises leidub nii palju polüfenoole. See kõik sõltub sordist, viljakoristuse hetkest, ilmastikutingimustest, protsessidest, hoiustamisest jne.

EFSA teaduspaneeli kohaselt omab OliveHeart® sellist polüfenoolide taset.

OliveHeart®  tagab optimaalse polüfenoolide taseme selle säilivusaja jooksul, kui seda on normaalsetes tingimustes hoiustatud. See on ekspertide poolt analüüsitud.

MANUSTAMINE

OliveHeart®’i mahlakat maitset saab nautida pea iga einega – röstsaiaga, leivaga, salatiga jne.

22 ml OliveHeart®’i sisaldab 5 mg oliivi polüfenoole.

22 ml on piisav annus, mida lisada paarile leivaviilule, salatile või lihtsalt ära juua.

EFSA teaduskomisjoni kohaselt aitavad oliiviõli polüfenoolid kaitsta vere lipiide LDL-kolesterooli oksüdatiivse stressi eest.

Kasu saamiseks on 22 ml OliveHeart®’i päevas optimaalne annus.

NEITSIOLIIVIÕLI JA SÜDAME TERVIS

Alates 2004. aastast on USA toidu- ja ravimiamet (FDA) tunnustanud oliiviõli, selle suure monoküllastumata rasvhapete sisalduse (eriti olehappe) tõttu, tervisele kasulikuks aineks.

OLIIVI POLÜFENOOLID

Polüfenoolid on taimedes leiduvad looduslikud ühendid. Need ühendid on saavutanud ülemaailmse huvi ning teadmised nende tarbimisest ning tervise parandamisest kasvavad pidevalt. Neil on antioksüdantsed ja põletikuvastased omadused.

Vahemeremaades on väiksem suremus südame-veresoonkonna haigustesse ja vähki, kui Põhja-Euroopas või teistes lääneriikides. See on vähemalt osaliselt omistatud vahemere dieedile, mis koosneb spetsiifilisest kohalikust toidust, mille hulka kuulub ka oliiviõli.

Tavapärane on arvamus, et oliiviõli on kasulik oma suure olehappe sisalduse tõttu, kuid tänapäeval on selge, et paljud selle kasulikest omadusest tulenevad selle n-ö vähetähtsamatest ühenditest.

Neitsioliiviõli on toodetud oliivide külmpressimisel või tsentrifuugimisel.  Neitsioliiviõli väiksemad koostisosad liigitatakse erinevateks rühmadeks, näiteks fenoolsed alkoholid: see rühm hõlmab hüdroksütürosooli ((3,4-dihüdroksüfenüülbensamiid etanool), türosooli (p-hüdroksüfenüül etanool) ja hüdroksütürosool glükosiidi, oleuropeiini (oleanoolhape või selle derivaadid), lingaane ja flavonoide (apigeniin ja luteoliin).

Kontsentratsioonid neitsioliiviõlides on mõne teguri tõttu erinevad. Näiteks oliivi päritolu, küpsusastme, jahvatamisprotsessi jne. tõttu. Kõige tähtsamad oliiviõli sekoiridoidid on dekarboksümetüül oleanoolhappe dialdehüüdsed vormid.

Hispaania koos teiste vahemere maadega nagu näiteks Itaalia ja Kreekaga, on pikalt oliivi kasvatanud ja oliiviõli tootnud. Nii oliivid kui ka oliiviõli on Hispaania köögi olulisteks komponentideks.

Oliiviõli polüfenoolide päevased annused ulatuvad nendes riikides umbes 9 milligrammini, mis tähendab 25-50 ml oliiviõli päevas.

MIKS HÜDROKSÜTÜROSOOL?

Viimastel aastatel on avaldatud palju asjakohaseid teadusuuringuid, mis demonstreerivad südame-veresoonkonna haiguste ennetamist oliivi polüfenoolide abil.

Näiteks PREDIMED (multidistsiplinaarne meeskond) Hispaanias, mis keskendus vahemere dieedile kui esmasele südame-veresoonkonna haiguste ennetajale. PREDIMED uuring kestis 5 aastat ning selles osales rohkem kui 7000 inimest.

Peamine järeldus oli see, et vahemere dieet, sealhulgas ka ekstra neitsioliiviõli, ennetas võrreldes madalarasvasisaldusega dieetidega südame-veresoonkonna haiguste (kardiovaskulaarne surm, müokardi infarkt ja/või insult) teket.

Ekstra neitsioliiviõli iseloomustab nii selle kõrge olehappe sisaldus kui ka selle vähemtähtsate koostisosade, polüfenoolide, olemasolu.

Neitsioliiviõli antioksüdantsed omadused on vahemere dieedi aluseks.

Hea teada..

Hüdroksütürosool on vabade radikaalide peamine püüdja ja aktiivseim ortodifenool oliividest ja neitsioliiviõlist.

Selle ORAC (Hapnikuradikaalide neeldumise maht, mõõtühik µM TE/mg) on 27. See arv koos kõrge bioaktiivsusega kehas, teevad hüdroksütürosoolist väga atraktiivse molekuli.

Miks seda peaks tarbima

  • Sellepärast et, see on lihtne molekul (molekulaarmassiga: 154,166 g/mol), väga bioaktiivne ning keha jaoks kergesti omastatav.
  • Sest see on ohutu.
  • Sest inimesed on seda tarbinud tuhandeid aastaid.
  • Traditsionaalsele vahemere dieedile on iseloomulik rohke oliiviõli, puuviljade, pähklite ja juurviljade tarbimine. Kõik need on väga tähtsateks vitamiinide ja polüfenoolide allikateks.
  • Ekstra neitsioliiviõli on üks kõige tavalisem vahemereäärne toit. Oliiviõli tarbimist on seostatud kõrgema oodatava elueaga. SCSi uuringu kohaselt on Kreeta (Kreeka) populatsioon kõige kõrgema oodatava elueaga, nad tarbivad ka kõige enam ekstra neitsioliiviõli.

Pin It on Pinterest